Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Chrostkowie

PODRÓŻNIK 2018/2019

R E G U L A M I N

SZKOLNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO „PODRÓŻNIK”

rok szkolny 2018/2019

 

1. Celem konkursu jest:

- zachęcanie uczniów do poszerzania i pogłębienia wiadomości dotyczących geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej świata,  kontynentów, kraju i regionu,

- doskonalenie umiejętności geograficznych, w tym korzystania z różnorodnych źródeł informacji geograficznej, promowanie osiągnięć uczniów.

2. Konkurs obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z geografii w gimnazjum i szkole podstawowej.

3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

4. Konkurs składa się z dziewięciu etapów i trwa od września do maja.

5. Obok punktacji etapowych prowadzona będzie punktacja semestralna i roczna, która wyłoni zwycięzców konkursu. 

6. Uczeń może zrezygnować z udziału w kilku etapach, ale wpłynie to na punktację generalną.

7. Zadania konkursowe będą przesyłane drogą elektroniczną do każdego uczestnika na początku miesiąca. Odpowiedzi należy dostarczać w formie elektronicznej lub pisemnej nauczycielowi geografii w ustalonym terminie.

8. Osoba, która w danym miesiącu, jako pierwsza odda wykonane zadania otrzymuje dodatkowo 3 punkty.

9. Uczestnicy, którzy zdobędą samodzielnie najwięcej punktów otrzymają ocenę cząstkową z geografii i punkty do oceny z zachowania na koniec I semestru oraz na koniec roku szkolnego (dodatkowo dyplomy i nagrody). Za najwyższą liczbę punktów uczeń otrzyma ocenę celującą, za drugi wynik - ocenę bardzo dobrą, za trzeci wynik - ocenę dobrą.

10. W przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań uczeń nie otrzymuje punktów. Gdy sytuacja będzie się powtarzała nauczyciel może wykluczyć ucznia z konkursu.

11. W uzasadnionych przypadkach, niektóre punkty regulaminu mogą zostać zmienione.

 Opiekun konkursu: Renata Bonowicz

Zapraszam

 

Szkolny Konkurs Geograficzny "Podróżnik"

Wyniki I etapu - wrzesień 2018r.

1. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIB

2. Mateusz Boniecki kl. IIIA PG

 

Wyniki II etapu - październik 2018r.

„Ruchy Ziemi i ich następstwa”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 29/29p.

2. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb 21/29p.

3. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 17/29p.

4. Weronika Boniecka kl. IIIa PG 14/29p.

 

Wyniki III etapu - listopad 2018r.

„Budowa geologiczna Ziemi”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 33/34p.

2. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 27/34p.

3. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb 26/34p.

 

Wyniki IV etapu - grudzień 2018r.

„Ludność Polski”

1. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb 26/35p.

2. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 26/35p.

3. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIB 21/35p.

4. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 21/35p.

 

Wyniki V etapu - styczeń 2019r.

„Gospodarka Polski”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 42/45p.

2. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb 38/45p.

3. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 33/45p.

4. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIB 29/45p.

 

Wyniki

I semestr roku szkolnego 2018/2019

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa gimnazjum

2. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb

3. Aleksandra Krażewska kl. IIIa gimnazjum

4. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIb

5. Weronika Boniecka kl. IIIa gimnazjum

 

Wyniki VI etapu - luty 2019r.

„Sąsiedzi Polski”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 33/38p.

2. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIB 24/38p.

3. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb 18/38p.

4. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 17/38p.

 

Wyniki VII etapu - marzec 2019r.

„Europa. Relacje: przyroda - człowiek - gospodarka”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 35/38p.

2. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 27/38p.

 

Wyniki VIII etapu - kwiecień 2019r.

„Wybrane regiony świata”

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa PG 31/36p.

2. Aleksandra Krażewska kl. IIIa PG 29/36p.

3. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIb 23/36p.

 

Wyniki IX etapu - maj  2019r.

"Krainy geograficzne Polski"

 

1. Mateusz Boniecki IIIa   37,5/42p.

2. Aleksandra Krażewska kl. IIIa 31/42p.

3.  Franciszek Kwiatkowski kl. VIIb 23/42p.                               

 

Wyniki

Rok szkolny 2018/2019

1. Mateusz Boniecki kl. IIIa

2. Aleksandra Krażewska kl. IIIa

3. Franciszek Kwiatkowski kl. VIIb

4. Aleksandra Chojnicka kl. VIIIb

 

Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny