EDUKACJA Z WOJSKIEM
21 listopada 2025 r. uczniowie kl. VI-VIII naszej szkoły brali udział w 3-godzinnych zajęciach z edukacji wojskowej w ramach programu „Edukacja z wojskiem”, który jest wspólnym przedsięwzięciem MEN i MON. Prowadzący żołnierze w ciekawy sposób
zaznajomili uczniów z treściami z zakresu: wojskowości, obronności i bezpieczeństwa. Przypomnieli młodzieży zasady zachowania podczas alarmu. Zapoznali ich ze sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami bezpiecznej ewakuacji i schronienia oraz nauczyli podstawowych umiejętności przetrwania w sytuacjach kryzysowych.
Lekcje z żołnierzami Wojska Polskiego okazały się dla uczniów klas VI-VIII ciekawym i wartościowym doświadczeniem, dzięki któremu mogli poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe, praktyczne umiejętności.



