OD PAZIA DO RYCERZA - PIERWSZOKLASIŚCI NA ZAMKU W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
28 maj uczniowie klasy pierwszej odwiedzili zamek w Radzyniu Chełmińskim. Wycieczka była pełna atrakcji i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach pt. "Od pazia do rycerza", podczas których poznali, jak wyglądało życie i obowiązki młodych chłopców przygotowujących się do roli rycerza. Odwiedzili także salę tortur, co wzbudziło wiele emocji i zaciekawienia. Jednym z punktów wycieczki było wejście na zamkową wieżę, skąd dzieci mogły podziwiać malowniczą okolicę. Dużo radości sprawiły także średniowieczne zabawy oraz poszukiwanie skarbu – zadanie wymagające współpracy, sprytu i uważnego słuchania wskazówek.
Wizyta na zamku była doskonałą okazją do nauki przez zabawę i przybliżyła uczniom realia życia w czasach średniowiecza.
OD PAZIA DO RYCERZA - PIERWSZOKLASIŚCI NA ZAMKU W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
Utworzono dnia 03.06.2025, 18:58



