Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Chrostkowie

KINOSZKOŁA

    Znalezione obrazy dla zapytania kino szkoła

    W roku szkolnym 2018/2019, podobnie jak w minionych latach, uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Chrostkowie uczestniczą w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Jest to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów. Nadrzędnym celem programu jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, stąd priorytetowy cykl profilaktyczno - społeczny zatytułowany „Filmowe drogowskazy”. Tematy prelekcji oraz dobór filmów w tym cyklu powstały w oparciu o treści podstawy programowej. Projekcje specjalnie wyselekcjonowanych filmów poprzedzają ok. 30 minutowe prelekcje prowadzone w formie aktywizującej uczestników.

Tematyka spotkań VIII edycji programu KinoSzkoła:

- 16 listopada 2018r. (piątek)

Uczniowie obejrzeli holenderski film pt. "Zielona szkoła", który w 2017r. podczas Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie nominowany był do Srebrnego Niedźwiedzia w kategorii Najlepszy Film Generation Kplus. Przed seansem odbędzie się dialogowana prelekcja na temat "Zasady i umowy - jak je przestrzegać i dlaczego?" poprowadzona przez koordynatora programu panią Monikę Głowacką.

- 12 grudnia 2018r. (środa)

W okresie przedświątecznym uczniowie obejrzą film produkcji norweskiej pt. "Mikołaj w każdym z nas" oraz porozmawiają z panią Moniką na temat tradycji bożonarodzeniowych, lecz koncentrując się przede wszystkim na różnicach wynikających z przynależności do wyznawców innych tradycji, religii i życia w innych kręgach kulturowych - "O świątecznych tradycjach w różnych kulturach".

- 11 lutego 2019r. (poniedziałek)

Podczas kolejnego spotkania uczniowie porozmawiają z panią Moniką na temat "Każda rodzina jest inna, najważniejsza jest miłość" oraz obejrzą film pt. "Kacper i Emma jadą w góry". Jest to opowieść o przyjaźni tytułowych bohaterów filmu, którzy w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu przeżywają rozliczne przygody podczas wakacyjnego wypoczynku w górach.

- 1o maja 2019r. (piątek)

Uczniowie obejrzą film pt. "Munio: Strażnik księżyca.". Przed seansem odbędzie się dialogowana prelekcja na temat "Uwierzyć w siebie - co to znaczy i jak to zrobić?" poprowadzona przez koordynatora programu panią Monikę Głowacką.

- 14 czerwca 2019r. (piątek)

Podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania, uczniowie obejrzeli zabawny film pt. "Traktorek Florek" oraz rozmawiali z p. Moniką  - koordynatorką programu, na temat |"Współpraca to podstawa!".

 

 

 

WSPÓŁPRACA TO PODSTAWA

WSPÓŁPRACA TO PODSTAWA

UWIERZYĆ W SIEBIE - CO TO ZNACZY I JAK TO ZROBIĆ?

UWIERZYĆ W SIEBIE - CO TO ZNACZY I JAK TO ZROBIĆ?

ZASADY I UMOWY - JAK JE PRZESTRZEGAĆ I DLACZEGO?

ZASADY I UMOWY - JAK JE PRZESTRZEGAĆ I DLACZEGO?

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny