Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Chrostkowie

KOŁO WOLONTARIATU

Znalezione obrazy dla zapytania wolontariat

„Człowiek jest wielki nie przez to,
 co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”  

Jan Paweł II

     Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Szkolny Klub Wolontariusza  powstał w roku szkolnym 2017/2018. Członkami koła są uczniowie naszej szkoły zainteresowani ideą wolontariatu, czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest p. Małgorzata Murawska.

     W ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, PCK oraz wychowawcami . W pierwszym roku działalności zorganizowaliśmy m.in. akcje charytatywne takie, jak - „Paczka dla Domu Dziecka„ w Rypinie (zbieraliśmy słodycze a szkolny chór pod opieką p. Jolanty Tofil - Dykowskiej zaprezentował koncert kolęd), druga akcja to środki chemiczne i szkolne przybory dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej we Włocławku. Poza tym wolontariusze pomagali młodszym kolegom przy odrabianiu lekcji, czytali przedszkolakom, zbieraliśmy wraz  z organizacjami szkolnymi korki i przekazaliśmy je na rzecz Stowarzyszenia „Tęczowy Parasol” z przeznaczeniem dla niepełnosprawnych dzieci.

     Przed nami kolejne wyzwania  i działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy. Wolontariat stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny