Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Chrostkowie

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

    Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, tańców, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

     25 października 2019r. od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Chrostkowie. Uczniowie klasy I oraz ich najstarsi koledzy i koleżanki z klasy VIIIa i VIIIb, ubrali w stroje galowe, czekali na moment rozpoczęcia uroczystości.

    Wreszcie nadeszła ta chwila.  Pani Dyrektor powitała serdecznie zaproszonych gości – p. Wójta Gminy Chrostkowo, p. Przewodniczącą Komisji Oświaty, p. Przewodniczącego Rady Gminy, p. Wicedyrektor, Wychowawców klas VIII, Radę Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich, Związek Emerytów i Rencistów, Ochotniczą Straż Pożarną, Rodziców uczniów klasy I, Uczniów klas VIII oraz najważniejszych tego dnia – Uczniów klasy I, którym ,,oddała głos”.

    W części artystycznej, uczniowie klasy I zostali ,,zabrani” przez swoich starszych kolegów i koleżanki z klas VIII do 5 krain. Mogli zaprezentować swą wiedzę i umiejętności, aby następnie przejść do kolejnej części – Ślubowania i Pasowania na Ucznia.

  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym Szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem sprawiać radość i zadowolenie rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bartosza Głowackiego w Chrostkowie” – mówiła p. Dyrektor dotykając jednocześnie ogromnym, ciężkim ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Pani Wicedyrektor wręczała uczniom pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Ucznia.

    Następnie były życzenia i upominki dla pierwszaków od p. Dyrektor i Wicedyrektor, Pana Wójta i Rady Gminy, Rady Rodziców, Koła Emerytów i Rencistów, Straży Pożarnej, Koła Gospodyń oraz koleżanek i kolegów z klas VIII. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i przygotowali ,,słodkie” przyjęcie dla wszystkich.

     Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym na naszej uroczystości za przybycie, życzenia i upominki. Uczniom klasy VIIIa – Wiktorii Serwach, Aleksandrze Majewskiej, Weronice Wiśniewskiej, Julii Jeziorskiej, Bartoszowi Żurawskiemu oraz VIII b – Zuzannie Murawskiej, Aleksandrze Maćkiewicz, Arkadiuszowi Ostrowskiemu i Emilii Wiśniewskiej za aktywny udział w części artystycznej. Bartkowi Kępczyńskiemu za obsługę sprzętu nagłośniającego. Wychowawcy klasy VIIIb – p. Krzysztofowi Orzechowskiemu oraz p. Agnieszce Goleckiej i p. Jarosławowi Wnukowi za pomoc w organizacji uroczystości.

Wychowawczyni klasy I

J. Sobiecka

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Utworzono dnia 26.10.2019, 18:47

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny